O mnie

A więc ciekawi Cię kim ja w ogóle jestem? Dobrze, dobrze. Pozwól mi zatem o sobie krótko opowiedzieć.

Nazwałem się Netruitus, co miało być „Nutritus” od łacińskiego „Nutrit” (czyli żywić). Wziąłem to z ulubionego cytatu „Quod me nutrit me destruit” (łac. „Co mnie żywi zabija mnie”). Było to 29-ego sierpnia 2011 roku. Urodziłem się w 1994 roku. Od końca 2014 roku jestem szczęśliwie i bezgranicznie zakochany w mojej Magdalenie.

Na świat patrzę w dwie strony. W wielu kwestiach mam dwa zdania, zaprzeczające sobie. Po krótszych lub dłuższych przemyśleniach zwykle decyduję się na jedno z moich dwóch zdań. Często jednak zaprzeczam sam sobie. Stąd przylega do mnie czasami tytuł „Człowiek oksymoron”.

Inny tytuł, który do tej pory otrzymałem kilka razy, to „Nowoczesny Werter”. Wszystko doświadczam emocjami. Na wszystko równie emocjonalnie reaguję. Nie potrafię lub nie chcę oddzielić mojego doświadczania od wysokiego stanu rozemocjonowania. Nie radzę sobie zresztą za dobrze z obsługą własnych uczuć.

Interesuję się głównie informatyką, ale równie dobrze zajmuje się około dwudziestu innych tematów. Wśród nich mieści się zielarstwo, egzorcyzmy, psychologia i jeszcze wiele innych, często niezwiązanych ze sobą rzeczy. Zawodowo jestem jedynie technikiem informatyki i  aktualnie pracuję nad uzyskaniem tytułu inżynieria. Na co dzień zajmuję się zwykle grami komputerowymi i książkami. Rzadziej filmami, a mam do nich pamięć absolutną.

Niegdyś byłem zagorzałym katolikiem. Dzisiaj powiedziałbym o sobie protestanta. Nie zgadzam się z wieloma kwestiami wyznaczonymi przez kościół katolicki i uważam, że moje postrzeganie wiary chrześcijańskiej jest wystarczające do dobrego życia. Wciąż poszukuję filozofii, która oddałaby dobre słowa wobec moich odczuć.

Blog założyłem by zbierać swoje wysnute teorie, układać swoje myśli i dzielić się wnioskami. Pomaga mi to zrozumieć lepiej samego siebie i analizować wewnętrzne zmiany, a także dać ujście zablokowanym emocjom.

Nieoficjalnie oficjalna i raczej jedyna taka strona lub blog osoby zwanej Netruitus. Czy odważysz się spojrzeć w odmęt mych myśli?